Realitní vzdělání

Články
Top picks
Rozhovory
Srovnání investičních možností v realitách
Srovnání investičních možností v realitách
Investovat do realit lze mnoha způsoby, které jsou časově poměrně nenáročné – prostřednictvím realitních ETF, dluhopisů developerů,  vlastní nemovitosti na pronájem, nebo například podílovým investováním na crowdfundingových platformách, jako je jako Investown či Fingood. Pojďme si je v krátkosti představit a porovnat.
Premium Jak na pasivní příjem 20 000 Kč
Jak na pasivní příjem 20 000 Kč
Chtěli byste, aby vám peníze na účet chodily „jen tak bez práce“? Aby se na něm každý měsíc pravidelně zjevila nějaká pěkná sumička, se kterou můžete počítat? A víte, že zařídit to není zas tak těžký? Čtěte dál a dozvíte se, jak si nechat zlaťáky skákat rovnou do kapsy.
Kolik peněz potřebujete, abyste mohli investovat do nemovitostí?
Kolik peněz potřebujete, abyste mohli investovat do nemovitostí?
Otázka za všechny prachy. Jednoznačná odpověď na ni neexistuje – je to jako ptát se, kolik stojí auto. Odpovědí totiž v obou případech bude rozpětí od desítek tisíc klidně do milionů. Přesto ale dnes vneseme do této temnoty trochu světla. Řekneme si, kolik musí v prasátku být v závislosti na různých přístupech. A že někdy může být klidně úplně prázdné.
Premium Výsledovka, rozvaha a daňové přiznání: Kam jaké položky patří?
Výsledovka, rozvaha a daňové přiznání: Kam jaké položky patří?
Co svědčí o tom, jak se vám investování do nemovitostí daří, když máte firmu a nemovitosti kupujete skrze ni? Nejen cash flow a stav bankovního účtu, také dva základní účetní výkazy – rozvaha a výkaz zisků a ztrát. Podívejte se, jaký je mezi nimi rozdíl a co do nich patří. Ve druhé polovině článku se zaměříme na daňové přiznání a to, jaké příjmové a nákladové položky je v něm zapotřebí uvádět.
Premium Mám čtvrt milionu. Co s tím?
Mám čtvrt milionu. Co s tím?
Máte našetřeno 250 000 Kč. Pro někoho drobné, pro jiného obrovská suma peněz. Jak si ale tahle částka stojí z pohledu investování do nemovitostí? Dá se s tím už něco podniknout a třeba i vydělat? A jak na to? Čtěte dál a všechno se dozvíte.
Výhody a nevýhody krátkodobého pronájmu
Výhody a nevýhody krátkodobého pronájmu
Kdy se vyplatí krátkodobý pronájem? Jaká rizika musíme pokrýt? Není lepší dlouhodobý pronájem? Jaké náklady máme při krátkodobém pronájmu?O obecných důvodech, proč se vyplatí koupit investiční nemovitost, již pojednávají články Investujte do nemovitostí i když nemáte miliony nebo Čtyři pohledy na investiční nemovitosti. V tom dnešním se zaměříme pouze na krátkodobý pronájem nemovitostí. Ten – jako ostatně každá strategie – nabízí zajímavé příležitosti, ale zároveň skrývá i nějaká úskalí. Podívejte se, jaké jsou jeho výhody a nevýhody.
Premium Vlastnictví nemovitosti z pohledu fyzické a právnické osoby: Jaké jsou rozdíly? A co je výhodnější?
Vlastnictví nemovitosti z pohledu fyzické a právnické osoby: Jaké jsou rozdíly? A co je výhodnější?
Kdy se vyplatí přejít z FO na PO? Největší rizika vlastnění na FO? Proč podnikatelé vlastní majetek na právnickou osobu? Jaká jsou rizika u PO?„Mám si pořídit investiční nemovitost na rodné číslo coby fyzická osoba, nebo se mi vyplatí koupě na firmu?“ Tuto otázku si klade mnoho větších i menších investorů. V dnešním se vám ji pokusíme zodpovědět na základě těch nejdůležitějších hledisek.
Výhody a nevýhody dlouhodobého pronájmu
Výhody a nevýhody dlouhodobého pronájmu
Nákup domu či bytu a jeho následné dlouhodobé pronajímání je nejrozšířenější typ investice do nemovitosti. Mimo jiné i proto, že oproti flipování či krátkodobému pronájmu jde o poměrně jednoduchý způsob generování stabilního příjmu, k jehož provozování nepotřebujete tolik času ani odborných znalostí. To ale automaticky neznamená, že je výhodnější. Jaké jsou nebo klady a zápory?
Premium Cash flow u flipování a dlouhodobého pronajímání
Cash flow u flipování a dlouhodobého pronajímání
Jak získat pozitivní CF při vysokých úrokových sazbách u dlouhodobého pronájmu? Jak neplatit daň z pronájmu? Co patří do CF a co do účetních položek? Co vše si lze uplatnit do účetních nákladů?O cash flow jsme detailně psali již v jednom z minulých článků, proto dnes je jen stručně zmíníme, že jde o objem peněz, který vám každý měsíc zůstává na účtu, když od příjmů odečtete výdaje. V dnešním článku vám ale názorně ukážeme, jak se může lišit cash flow při flipování a pronajímání nemovitostí.
Premium Investiční byt v zahraničí vs v České republice
Investiční byt v zahraničí vs v České republice
Koupit si nemovitost i pro jiný účel, než vlastní bydlení, už dnes není pro Čechy nic nového. Lidé vesele kupují byty, kanceláře, garáže, ale i sklepy nebo jiné specialitky s cílem zhodnocení svých peněz, rychlého výdělku flipem nebo pro pohodový pasivní příjem.A nejen Češi – řada nemovitostí u nás má vlastníky v zahraničí, kteří dávno pochopili, že investovat u nás je pro ně z hlediska legislativy a daní výhodné a snadné. Tak proč bychom se nemohli v zahraničí porozhlédnout i my?Zní to možná strašidelně, investovat do něčeho tak zásadního, jako je nemovitost, v cizí zemi. Obzvlášť, když třeba nemluvíte místním jazykem ani tam nikoho neznáte. Dnes už to naštěstí není žádná velká překážka a existují i specializované firmy, které vás celým procesem provedou od A do Z. Váš úkol je jednoduchý, otevřít peněženku.
1 2 ... 5