Realitní vzdělání

Články
Top picks
Rozhovory
Výhody a nevýhody dlouhodobého pronájmu
Výhody a nevýhody dlouhodobého pronájmu
Nákup domu či bytu a jeho následné dlouhodobé pronajímání je nejrozšířenější typ investice do nemovitosti. Mimo jiné i proto, že oproti flipování či krátkodobému pronájmu jde o poměrně jednoduchý způsob generování stabilního příjmu, k jehož provozování nepotřebujete tolik času ani odborných znalostí. To ale automaticky neznamená, že je výhodnější. Jaké jsou nebo klady a zápory?
Premium Cash flow u flipování a dlouhodobého pronajímání
Cash flow u flipování a dlouhodobého pronajímání
Jak získat pozitivní CF při vysokých úrokových sazbách u dlouhodobého pronájmu? Jak neplatit daň z pronájmu? Co patří do CF a co do účetních položek? Co vše si lze uplatnit do účetních nákladů?O cash flow jsme detailně psali již v jednom z minulých článků, proto dnes je jen stručně zmíníme, že jde o objem peněz, který vám každý měsíc zůstává na účtu, když od příjmů odečtete výdaje. V dnešním článku vám ale názorně ukážeme, jak se může lišit cash flow při flipování a pronajímání nemovitostí.
Premium Investiční byt v zahraničí vs v České republice
Investiční byt v zahraničí vs v České republice
Koupit si nemovitost i pro jiný účel, než vlastní bydlení, už dnes není pro Čechy nic nového. Lidé vesele kupují byty, kanceláře, garáže, ale i sklepy nebo jiné specialitky s cílem zhodnocení svých peněz, rychlého výdělku flipem nebo pro pohodový pasivní příjem.A nejen Češi – řada nemovitostí u nás má vlastníky v zahraničí, kteří dávno pochopili, že investovat u nás je pro ně z hlediska legislativy a daní výhodné a snadné. Tak proč bychom se nemohli v zahraničí porozhlédnout i my?Zní to možná strašidelně, investovat do něčeho tak zásadního, jako je nemovitost, v cizí zemi. Obzvlášť, když třeba nemluvíte místním jazykem ani tam nikoho neznáte. Dnes už to naštěstí není žádná velká překážka a existují i specializované firmy, které vás celým procesem provedou od A do Z. Váš úkol je jednoduchý, otevřít peněženku.
Kauce od nájemníků: co o ní možná nevíte a jak ji nastavit
Kauce od nájemníků: co o ní možná nevíte a jak ji nastavit
Pro některé nájemníky je kauce skoro sprosté slovo, a vlastně se tomu nelze divit – je to pro ně výdaj navíc, který se jim sice někdy výhledově vrátí, nicméně v praxi se jedná o nelikvidní peníze, jakoby byly zamčené někde v trezoru. Pro pronajímatele je ale kauce zásadní mechanismus, který ho chrání před neplatiči nebo před výdaji na škody způsobené v bytě nájemníky. Jaká jsou pro kauci pravidla? Je někde napsaná její maximální výše? A co nějaké právní pastičky? To všechno si dnes řekneme podrobněji.
Premium Úroky z úvěru jasně a přehledně
Úroky z úvěru jasně a přehledně
Na první pohled se úroky zdají jako celkem jednoduchá záležitost. Půjčíte si od banky peníze a za dohodnutou dobu je vrátíte s něčím navíc – s úrokem, který vlastně představuje platbu za to, že vám peníze někdo půjčil. Stejně, jako platíte za půjčení třeba kola nebo lyží v půjčovně. Konstrukt starý jako lidstvo samo. Tak přímočaré to ale není vždycky. Co byste měli o úrocích vědět a jak si pomocí nich snížit daňový základ? Všechno si dnes postupně řekneme.
Premium Přízemí a snížené přízemí – pohroma, nebo požehnání?
Přízemí a snížené přízemí – pohroma, nebo požehnání?
Přízemních bytů, nebo dokonce těch ve sníženém přízemí, se lidé často skoro štítí. Vždyť to vám tam z ulice všichni uvidí, nebo budete vy koukat na chodník a boty kolemjdoucích, a co když bude hodně pršet a vůbec, není to pozvánka pro zloděje? Těmhle předsudkům se dnes podíváme na zub a porovnáme je s realitou.
Měsíční splátka úvěru: co na ni má vliv?
Měsíční splátka úvěru: co na ni má vliv?
Investice do nemovitosti je velký krok a výběr vhodného úvěru může výrazně ovlivnit vaši finanční stabilitu. Dnes si proto posvítíme na věc, kterou lidi u úvěrů na nemovitosti řeší nejčastěji: výši měsíční splátky, protože to je pro mnohé ta nejhmatatelnější věc.Povíme si víc o hlavních faktorech, které mají vliv na výši měsíční splátky: množství půjčených peněz, ceně za financování a splatnosti prostředků. Na ty se podíváme optikou různých žadatelů o úvěr a řekneme si také, jaké typy úvěrů jsou vhodné pro různé subjekty.A na závěr, jak už je zvykem, si dáme i nějaké ty modelové počty.
Premium Daňové odpisy nemovitostí: co to je a jak na ně?
Daňové odpisy nemovitostí: co to je a jak na ně?
Pojem odpis už jste asi slyšeli. Pro ty, kteří své nemovitosti pronajímají, je to důležitý nástroj pro optimalizaci daní, přesněji pro snížení zdanitelného příjmu. Ale co to vlastně je a jak to funguje? Kdo je může uplatňovat, jak a na jaké nemovitosti? V dnešním článku si to všechno postupně řekneme a názorně propočítáme.
Premium Panelový byt před rekonstrukcí, nebo po ní? Víme, která investice se více vyplatí
Panelový byt před rekonstrukcí, nebo po ní? Víme, která investice se více vyplatí
Koupit starší byt, zrekonstruovat ho a později ho pronajímat, nebo raději sáhnout po opraveném a vydělávat na něm rovnou? Takové dilema řeší řada zájemců o investici do nemovitostí. Připravili jsme proto článek, který vám rozhodování usnadní. Porovnáme totiž dva podobné byty, spočítáme náklady na rekonstrukci a prozradíme, kde vyděláte víc.
Cena financování nemovitostí: co je LTV a jak se počítá?
Cena financování nemovitostí: co je LTV a jak se počítá?
V minulém článku jsme vám vysvětlili, z čeho všeho se skládá kupní cena. Dnes si ukážeme, co rozhoduje o výši úvěru, který od banky dostanete. Představíme si naprosto zásadní metriku se zkratkou LTV. Co to je? A jak se počítá?
1 2 ... 4